Ćwiczenia na płaski brzuch

Płaski brzuch jest bardzo ważnym szczegółem dla kobiet, jednak coraz częściej także mężczyźni chcą wyrobić sobie odpowiednią „płaszczyznę”. W trakcie lata, kiedy chcemy pokazać się gdzieś w stroju bikini, bardzo zależy nam na tym, aby nasz brzuch nie wyglądał jak odstający, pełny worek. Chcemy, aby prezentował się w jak najlepszy sposób. Mając płaski brzuch, w takich chwilach czujemy się bardziej komfortowo.
Wykonując ćwiczenia na płaski brzuch nie możemy się szybko poddawać. Jeśli widzimy, że dane ćwiczenie nie daje wymaganego efektu, to zaprzestańmy jego wykonywanie. Nie na każdego działają te same ćwiczenia. Dlatego też przedstawiamy kilka rodzajów ćwiczeń, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Ćwiczenie 1
Brzuszki Większość z nas doskonale zna to ćwiczenie. Jednak dla tych, którzy nie wiedzą lub nie są do końca pewni jak wykonywać to ćwiczenie przygotowaliśmy krótki opis.
Kładziemy się na podłodze. Nogi uginamy w kolanach. Stopy zapieramy o coś (najlepsze są szczebelki drabinek gimnastycznych). Następnie ręce kładziemy w okolicach uszu. Podnosimy się, próbując dotknąć głową do kolan. Pamiętajmy, że kiedy opuszczamy się do pozycji leżącej powinno to trwać dłużej niż w trakcie podnoszenia się.

Ćwiczenie 2
Brzuszki z piłką Ćwiczenie wykonywane jest analogicznie do poprzedniego. Jednak tu już nie potrzebujemy zapierać nigdzie nóg. Podnosimy nogi tak, aby kolano i udo było zgięte pod kątem około 90 stopni. Pod nogi wkładamy sobie piłkę gimnastyczną. Następnie ćwiczenie wykonujemy, tak, jak poprzednie.

Ćwiczenie 3
Rowerek Jest to również jedno z bardziej popularnych ćwiczeń. Polega na tym, że kładziemy się na podłodze. Następnie zakładamy ręce za głowę, lekko ją unosząc. Unosimy lekko nad ziemią nogi. Następnie podciągamy lewą nogę do klatki piersiowej, uginając ją w kolanie. Prawa noga powinna być w tym czasie uniesiona i wyprostowana. Powtarzamy ćwiczenie zmieniając nogi. Ilość powtórzeń powinna wahać się w granicach 15-20 na jedną nogę.

Ćwiczenie 4
Podnoszenie nóg Bardzo łatwe do wykonania ćwiczenie. Początkowo kładziemy się na podłodze. Nogi złączone i wyprostowane, ręce leżą wzdłuż tułowia. Następnie nogi podnosimy do góry, aby znajdowały się one w pozycji około 90 stopni do podłoża. Ćwiczenie powtarzamy kilkanaście razy. Pamiętajmy o równomiernym oddychaniu podczas wykonywania tego ćwiczenia.

Ćwiczenie 5
Nożyce pionowe i poziome Pozycją wyjściową w tym ćwiczeniu jest pozycja leżąca. Ręce opuszczone wzdłuż tułowia, nogi wyprostowane i złączone. Nogi podnosimy na wysokość około 15-20cm nad ziemię i robimy nimi wymachy tak, aby krzyżowały się w kostkach (są to nożyce poziome). Ćwiczenie możemy także wykonywać wymachując nogami w pionie. Ćwicząc w ten sposób wykonujemy nożyce poziome. Pamiętajmy, aby podczas wykonywania ćwiczenia nasze stopy nie stykały się z podłożem.


Wykonując powyższe ćwiczenia powinniśmy pamiętać o:
* równomiernym oddychaniu, przez co nie zmęczymy się tak szybko
* nie wstrzymywaniu oddechu, bo przez to szybko stracimy siły
* wykonując powyższe ćwiczenia nie kładźmy się na twardym podłożu, używajmy mat do ćwiczeń
* rozpoczynając trening załóżmy strój sportowy, który nie będzie ograniczał ruchów naszego ciała

Oprócz opisanych powyżej ćwiczeń, istnieje wiele, wiele innych, dzięki którym nasz brzuch może być płaski. Możesz utworzyć z nich swój własny, optymalny program, dzięki któremu osiągniesz swój cel i będziesz mógł w końcu cieszyć się płaskim brzuchem!

płaski brzuch płaski brzuch

 
Ostatnie artykuły
płaski brzuch

Nie wierzysz? Przekonaj się jakie ćwiczenia należy wykonywać, aby uzyskać efekty w tak krótkim czasie.

Wstań i ćwicz

Masz już dość ćwiczeń wykonywanych w pozycji leżącej? Mamy dla ciebie alternatywne wyjście - ćwicz na stojąco.

Zrzuć boczki

A może masz już płaski brzuch i chcesz zrzucić jeszcze trochę zbędnego ciałka? Ćwiczenia na boczki będa idealnym rozwiązaniem.

Sześciopak - fajna sprawa

Nie, nie znajdziesz tu informacji jak wypić 6 piw podczas pracy. Mamy dla ciebie specjalny trening, który możesz wykonywać w podczas przerwy w pracy.

smukła talia

Piękna i smukła talia - chyba każda z pań chciałaby mieć taką. Dodaj sobie kobiecości i zmień wygląd swojej talii.